Úzkostné stavy a akupunktura
Úzkost můžeme definovat jako kombinaci emocí, zahrnující strach, zlé předtuchy a obavy. Bývá doprovázena fyzickými příznaky jako je bušení srdce, pocit nevolnosti, bolest na hrudi a zkrácené dýchání. Intenzita úzkosti je různá, od lehkého neklidu až po stav výrazné paniky. Pokud je reakcí na výjimečnou stresovou situaci, je přirozená a žádoucí – pomáhá nám na stres reagovat. Je-li ale reakcí na každodenní, běžné situace, stává se nemocí.

Akupunkturou proti úzkosti
Úzkostné stavy mě provázely od dětství. V posledních letech se můj stav zhoršil, měla jsem problém vyzvednout syna ze školky – bála jsem se, že to nezvládnu. Léky od naší doktorky mi moc nepomáhaly, navíc mi po nich bylo zle od žaludku a točila se mi hlava. Od té doby. co znám Inspiritu, nedám na jehličky dopustit. Napíchnutí sice někdy trochu zabolí, ale je mi po nich tak dobře, že to stojí za to
Jana, Příbram![]()
Pocity strachu a úzkosti znám velice dobře. Stačilo málo a už jsem v tom zas lítala – stres, jak stihnout děti, domácnost, zaměstnání, jak na nic nezapomenout a všechno udělat dobře…sevření na hrudníku, kámen v žaludku, knedlík v krku, pocity na omdlení. Kombinace bylinných čajů, akupunktury a Bachových esencí mi pomohla tyto problémy odstranit. A když se přece jen v lehké formě objeví znovu, kápnu si Krizovou esenci, skočím na jehličky a mám zas na dlouhou dobu klid.
Monika C., Praha
Komentář lékařky MUDr. Komárkové:
Akupunktura působí blahodárně jak na fyzický, tak i na psychický stav člověka. Po aplikaci jehliček dochází ke zklidnění, harmonizaci psychiky, lépe zvládáme stres a nedochází k somatizaci příznaků. Proto je akupunktura vyhledávaným řešením pro pacienty s úzkostnými stavy, fobiemi a depresemi.