Opožděný vývoj dětí, Downův syndrom

Pokud  Vaše děťátko trpí Downovým syndromem anebo se z mnoha jiných možných důvodů opožďuje v psychomotorickém vývoji, možná byste měli vyhledat čínskou medicínu…

Naše Anička byla do čtyř měsíců úplně „normální“ miminko, potom se ale začalo projevovat opoždění ve vývoji. Lékaři nedokázali určit příčinu – těhotenství i porod probíhaly bez problémů, v rodině nikdo podobným postižením netrpí. Ve dvou letech Anička lezla po čtyřech, vsedě se udržela jen chviličku, nereagovala na zavolání, nemluvila. Pak nám naše paní doktorka pověděla o akupunktuře a my jsme se dostali do Inspirity. Strach z toho, jak bude dcerka zvládat jehličky, byl zbytečný. Všichni terapeuti jsou milí, laskaví, umějí pracovat s dětmi a samotné napíchnutí je otázkou několika málo vteřin. Už za tři měsíce byl vidět na Aničce velký pokrok – krásně sedí, zkouší se stavět na nožičky, staví věž z kostek. Dokonce začala říkat „ham“ a „papa“. Všichni kolem nám říkají – nevíme, co s ní děláte, ale určitě v tom pokračujte:-)

spokojená pacientka z Prahy

Když jsme přišli s Matějem poprvé do Inspirity, byly mu tři roky. Nedokázal chvilku posedět, ničil všechno, co mu přišlo do cesty, strhával na sebe věci, kopal kolem sebe, když jsem ho volala, ani se neotočil. Vůbec nemluvil, jenom vztekle křičel. Diagnóza z pediatrie zněla: psychická retardace, doporučili nám léky na zklidnění, po kterých Matýsek půl dne prospal, takže jsem je odmítla dávat. Paní doktorka Komárková s námi měla velkou trpělivost, Matěj se zpočátku v ordinaci opravdu předváděl, vztekal se, utíkal, vyšetřit puls nebo jazyk nebylo vůbec možné. Po roce léčby v Inspiritě je z Matýska úplně jiné dítě – sedí v čekárně, prohlíží si fotografie, vzorně vyplázne jazýček. A co je hlavní – od září nám ho vzali do školy, což jsem si ještě před půl rokem vůbec nedokázala představit.

Jana

Komentář lékařky MUDr. Komárkové:

Akupunktura skutečně dokáže stimulovat vývoj dítěte – a to jak po psychické, tak po fyzické stránce. Procedura je téměř bezbolestná, tenká jehlička se rychle zavede pod kůži a ihned vytáhne, řada dětí vpich ani nezaregistruje. Akupunkturu často doplňujeme čínskými bylinkami nebo Bachovými esencemi a výsledky bývají opravdu zřetelné.©   Chcete se sebou začít konečně něco dělat Osobní trenérka fitness Praha.   Zajímavé články o akupunktuře a o léčení rovněž najdete na encyklopedii Wikina.

[CNW:Counter]