Akupunktura v léčbě deprese

Pojmem deprese (z latinského DEPRIMERE – utlačovat, umlčovat) označujeme soubor duševních a tělesných příznaků (beznaděj, zoufalství, únava, nespavost, podrážděnost, úzkost, osamocenost, nesebedůvěra, pocity viny, problémy s koncentrací, …) a dlouhodobý pokles nálady. Deprese tvoří 30-40 % všech psychiatrických onemocnění a vyskytují se dvakrát častěji u žen, zejména v období 55-60 let věku. V moderní době dochází k prudkému nárůstu depresí.

Akupunkturou proti depresi

Akupunkturou proti depresi

Před dvěma lety jsem se ve stavu těžké deprese pokusil o sebevraždu. Následovalo složité období plné psychiatrů, psychologů, psychofarmak. Nedovedl jsem si představit, že bych se toho všeho jednou dokázal zbavit. Potřeboval jsem spoustu sil a spoustu odvahy, ale nakonec jsem ten boj vyhrál – dnes chodím do práce, těším se z fungující rodiny, neberu vůbec žádné prášky. A jsem přesvědčen, že velký podíl na mém vyléčení má akupunktura, na kterou poctivě a pravidelně už víc jak rok docházím.

M., Praha

Komentář lékařky MUDr. Komárkové:

Emoční stres, vyčerpání, přepracování, nejistota a nevhodné stravování tvoří ideální terén pro vznik deprese – není tedy divu, že pacientů s touto diagnózou přibývá. Čínská medicína má velký vliv na psychiku člověka, proto je i její účinnost v případě depresivních stavů vysoká. Dokážeme pacienty stabilizovat, podstatně snížit dávky nutných medikamentů, v některých případech dokonce chemické léky zcela vysadit.

Odkazy pro depresi

  • Cesta z deprese – Zajímavá kniha psána poněkud jinak než ty ostatní.
  • Deprese – Vyčerpávající jednostránkový přehled o tom, co je deprese s nejčastějšími příznaky. Jednoduchý návod jak ji rozeznat a jak ji předcházet.


©   Chcete se sebou začít konečně něco dělat Osobní trenérka fitness Praha.   Zajímavé články o akupunktuře a o léčení rovněž najdete na encyklopedii Wikina.

[CNW:Counter]