Endometrioza

Endometrioza je nejčastější gynekologickou nemocí v reprodukčním věku žen a její výskyt v populaci stále narůstá. Je příčinou bolestivé, nepravidelné menstruace a neplodnosti. Západní medicína nabízí pouze hormonální terapii nebo chirurgické řešení, my však víme, že existují i šetrnější možnosti.

Lékaři mi nedávali jinou možnost než operaci. Jsem ráda, že jsem k vám zašla a že vše dobře dopadlo.

Alice

Dovolená byla super a máte na tom velký podíl. Děkuji Vám za péči, čas a starostlivost, kterou jste mi věnovali.
Menstruaci jsem dostala přesně v termínu a neměla tak bouřlivý průběh jako v předchozích měsících. Takže ještě jednou děkuji.

R.M.

Komentář lékařky MUDr. Komárkové:

Endometrioza je nejčastější příčinou silné, bolestivé menstruace a neplodnosti, způsobuje i únavu, sníženou imunitu, nevolnosti při menses a bolesti při pohlavním styku. Její vznik je spojován mimo jiné s rychlým životním stylem a psychikou, proto  k nám dochází spousta pacientek s tímto problémem. V Inspiritě máme s léčbou endometriozy poměrně dobré zkušenosti.

Téma endometrioza nám připadalo natolik závažné, že jsme dokonce pořádali veřejnou přednášku z pohledu západní medicíny, TČM (tradiční čínské medicíny) a z pohledu psychosomatiky. Pro velký zájem posluchačů je pravděpodobné, že ji budeme někdy v budoucnu opakovat.©   Chcete se sebou začít konečně něco dělat Osobní trenérka fitness Praha.   Zajímavé články o akupunktuře a o léčení rovněž najdete na encyklopedii Wikina.

[CNW:Counter]