Stavy po cévní mozkové příhodě

Cévní mozková příhoda neboli mrtvice je třetí nejčastější příčinou úmrtí v ČR,  polovina přeživších zůstává velmi těžce invalidních. Následky mohou být v oblasti motorické (slabosti, parézy, plegie, třes), psychické (deprese, úzkosti, apatie, neklid) i řečové (kompletní nebo částečná afázie). Akupunktura je velmi účinnou metodou ke zmírnění až anulování těchto stavů.

Inspiritu jsem bohužel objevil až dva roky po mozkové mrtvici, proto i léčení jde pomalu – jak mi vysvětlila paní doktorka. Ale i tak mi tam hodně pomohli – moje pravá noha už je úplně v pořádku a pohyblivost pravé ruky se o dost zlepšila. Moc mě mrzí, že jsem na Vás nepřišel dřív…

Vašek M., Karlovy Vary

V necelých 50 letech mě potkala cévní mozková příhoda – a obrátila můj život naruby. Srovnala jsem si díky ní své životní priority a pozměnila žebříček hodnot… Když jsem se dostala z nejhoršího, přivedla mě dcera do Inspirity. Skvělý tým terapeutů mi vrátil chuť do života a pohyblivost a sílu do levé ruky.
Víte, že už si dokážu zavázat tkaničky?

Marie P.

Komentář lékařky MUDr. Komárkové:

Stavy po cévní mozkové příhodě jsou doménou akupunktury a platí zde pravidlo: čím dřív s terapií začneme, tím lepší máme výsledky. Ideální péči mají pacienti v Číně, kde jsou jim akupunkturní jehly napíchávány už v sanitce cestou do nemocnice. U nás situace tak růžová zdaleka není, nicméně do roka po atace CMP dokážeme výrazně zmírnit následky onemocnění. Pokud pacient přichází později, není efekt akupunktury tak velký, ale i v těchto případech má smysl bojovat.©   Chcete se sebou začít konečně něco dělat Osobní trenérka fitness Praha.   Zajímavé články o akupunktuře a o léčení rovněž najdete na encyklopedii Wikina.

[CNW:Counter]