Jana Outratová

Akupunktura - Jana Outratová

Jana Outratová

Pocházím a žiji v krásné oblasti naší České republiky – v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Stejně tak přirozeně jako se snažíme žít v souladu se zdejší přírodou, cítila jsem já osobně již od svých dětských let touhu „opatrovat“ a pomáhat tam, kde je to potřeba. Vždycky jsem věděla, že

ze všeho nejdůležitější je,
jak se člověk cítí

Po studiích na Gymnáziu v Mladé Boleslavi byla proto moje volba jasná – šla jsem studovat medicínu. Studia jsem ale z rodinných důvodů nakonec nemohla dokončit, což mě velice trápilo. Osud mi však s mojí empatickou povahou a znalosti medicíny také z pohledu maminy tří dětí dopřával i tak pomáhat „zdravým selským rozumem“. Hluboko uvnitř jsem byla stejně přesvědčená, že jedině další studium a návrat k medicíně je pro mě ta správná cesta.

Když jsem objevila možnost uceleného studia tradiční čínské medicíny – Školu pěti dovedností na TCM Institutu v Praze (zahrnuje fytoterapii, akupunkturu, dietetiku, cvičení Qi Gong, masáže Tuina), věděla jsem hned, že to je přesně to, co hledám. A ještě i něco navíc – tradiční čínská medicína v sobě totiž skrývá kromě tisíciletých prověřených metod úžasné bohatství ve svém náhledu na lidskou psychiku. Její pohled na člověka je vždy komplexní a zahrnuje stejnou měrou jak stránku fyzickou, tak psychickou. Z hlediska využití tradiční čínské medicíny vidím její obrovské možnosti v tom, že může vhodně doplňovat klasickou léčbu, případně pomoci u některých stavů tam, kde moderní medicína ve svém pojetí nemá co nabídnout.

Možnost skloubit znalosti z klasické medicíny s medicínou čínskou a věnovat se jí v praxi na klinice Inspirita vnímám s pokorou jako „dar“ a těším se na každého, kdo se rozhodne najít harmonii pomocí tohoto unikátního prověřeného léčebného systému.©   Chcete se sebou začít konečně něco dělat Osobní trenérka fitness Praha.   Zajímavé články o akupunktuře a o léčení rovněž najdete na encyklopedii Wikina.

[CNW:Counter]