Bc. Aneta Gutwirtová

Aneta Gutwirtová

Aneta Gutwirtová – čínská medicína

Narodila jsem se v Západních Čechách, v lázeňském městě Karlovy Vary, kde jsem vystudovala zdejší gymnázium. Během studia se mi naskytly příležitosti strávit půl roku na studiu v USA, v Kalifornii a následně jeden rok v Německu, v Bayreuthu. Již v době studií jsem začínala mít jasnější představy o mém směru životní cesty.

Má volba byla jasná – studium pohybové medicíny. Studium bylo zajímavé, ale nenaplňovalo mě natolik, jak jsem zprvu očekávala. Věděla jsem, že člověka a jeho nemoci chci sledovat v širších souvislostech. Praxe mě jen utvrdila v tom, že zde chybí aspekt komplexnosti, že pacienti často netrpí jen fyzicky, ale taktéž psychicky, že nestrádají jen co se pohybového aparátu týče, ale přicházejí s celou škálou onemocnění, které s pohybovým aparátem méně či více souvisí.

A tak jsem pátrala dál a chtěla se o svých pacientech dozvědět více. Zajímala jsem se např. zda pacienti jsou ve stresu, jak se stravují, zda se hýbou, jaký vyznávají životní styl, zda berou léky, jaké jsou povahy, či jak řeší vypjaté situace. To vše mi teprve dokreslovalo jejich celkovou diagnózu.

Pak už chyběl jen krůček k akupunktuře. Začala jsem studovat tradiční čínskou medicínu a zde jsem našla to, co jsem hledala. Komplexní přístup, „bezchemičnost“, aktivní navázání spolupráce s pacientem, řešení kořenu problému, to jsou věci, které mě utvrdily, že se udávám správným směrem.

Absolvovala jsem kurz kineziotapingu, který využívám společně s baňkováním ve své praxi. Je pro mě důležité neoddělovat psychickou stránku od stránky fyzické, a tak se zajímám o psychosomatické souvislosti mezi nemocí a námi.

Tradiční čínská medicína a klasická západní medicína se vzájemně nevylučují. Naopak společně mohou úspěšněji léčit řadu nemocí a neduhů, které dnešního uspěchaného člověka trápí. Společně se západní medicínou se jedná o jeden z nejvhodnějších nástrojů, jak společně bojovat proti nemocem a jít tak cestou zdraví.

Členem týmu na klinice čínské medicíny Inspirita jsem se stala v roce 2016 a je mi ctí být její součástí.©   Chcete se sebou začít konečně něco dělat Osobní trenérka fitness Praha.   Zajímavé články o akupunktuře a o léčení rovněž najdete na encyklopedii Wikina.

[CNW:Counter]